Nataša Konc Lorenzutti: Kakšno drevo zraste iz mačka

V zgodbicah so mojstrsko opisane otroške prigode, s katerimi se lahko poistoveti marsikatera družina. Polne so humorja, besednih dvobojev in dogodivščin. Otroci so pripovedovalci, med drugim se čudijo starejšim, kako znajo biti precej “brez pameti”. Razmišljanje je iskreno, nedolžno in brez predsodkov. Eden od otrok pravi: “Ustanovil sem svoj naravovarstveni dnevnik. Vanj pišem samo dobre stvari, slabih nima smisla.” Pošteno!

VIR

Nataša Konc Lorenzutti: Gremo mi v tri krasne

Kaj vse se lahko zgodi na poletnem taboru v naravi, kjer se znajde druščina mladostnikov, ki so jih odrezali od sodobne tehnologije? Če upoštevamo, da ima vsak od njih svoje težave, nekateri zelo, drugi manj resne, je odgovor: marsikaj! Panični in agresivni napadi in izpadi, zdravstvene težave, prve simpatije, včasih smešni in kdaj čisto resni komunikacijski zapleti, celo pogrešan oče …

VIR