Izmenjava na naši šoli poteka že 10. leto in po 2 letih, ko potovanje ni bilo možno, se je včeraj spet ponovil znani scenarij. V ponedeljek, 16. 5. 2022, ob 5.30 je izpred šole odšel avtobus poln mladih učencev, ki so že nestrpno čakali, da obiščejo svoje francoske prijatelje s katerimi si dopisujejo že od junija 2021. Že marca v Grosuplju je bilo skupno tedensko druženje zelo prijetno in polno novih znanj in doživetij. Le kaj jih čaka ta teden? Zvečer smo dobili obvestilo, da so po več kot 13 urah vožnje varno prispeli v St. Chamond. Spremljajte naše objave.

PRVO JAVLJANJE IZ FRANCIJE

V ponedeljek ob 5.30 se je začela naša nepozabna dogodivščina s Francijo. 32 otrok in 4 učitelji smo se z avtobusom odpravili na 13 ur dolgo potovanje do naše pobratene šole College Richard Edmond v francoskem mestecu Saint Chamond. Vsi navdušeni in prav nič nervozni smo preživeli pot brez težav. Z igrami in glasbo na avtobusu nam je pot kar hitro minevala. Vmes smo naredili nekaj postankov in zvečer okrog 19.00 prispeli do naših francoskih gostiteljev, ki so nas že nestrpno pričakovali. Po dobrem mesecu smo zopet videli naše prijatelje in jim padli v objem. Vsak se je odpeljal v novo domovanje, ki bo naš dom prihodnjih nekaj dni. Spoznali smo družine, okusili že nekaj francoske kulinarike in komaj čakamo na nadaljne dni, ki bodo sigurno zelo pestri.