17.september obeležujemo kot dan zlatih knjig, dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka in uradni začetek branja za bralno značko.

Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki vas učence spodbuja k branju in dviga vašo bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje.

Praznovanju smo se pridružili tudi na naši šoli. Prvošolčki so uradno postali člani šolske knjižnice, dobili člansko izkaznico ter knjižno darilo, slikanico z naslovom Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, ki jo je napisal Ida Mlakar Črnič. Darilne slikanice vsem slovenskim prvošolčkom podarjata Društvo Bralna značka Slovenije ter podjetje Hofer.

Hoja s knjigo s knjigo v roki je zanimiva, zabavna in poučna hkrati. Je hoja za življenje. S knjigo preživimo toliko usod, kot je zgodb, ki smo jih prebrali. Z njimi lahko prestopamo vse meje sveta. Pomagajo nam rasti in odrasti.

Naj bo tudi vaša hoja s knjigo prijetna z vseh strani in naj vas zmeraj pripelje domov, k sebi.

Prijetno bralno leto vam želimo,

vaše šolske knjižničarke.