Na naši šoli je 3. 4. 2018 potekal bralni maraton, saj 2. 4. praznujemo rojstni dan pisatelja H. C. Andersena, na ta dan se uradno zaključi bralna značka, praznujemo pa tudi mednarodni dan knjig za mladino.

Bralni maraton se je začel že v jutranjem varstvu ob 6.30, trajal pa je do 18. ure, in sicer do nastopa za starše učencev 3. a razreda. Bralnemu maratonu so se pridružili tudi starši učencev 3. a, ki so po prireditvi otrokom prebrali knjigo, Ali veš koliko te imam rad?.

Mnogi učitelji so na ta dan svoje učne ure prilagodili tako, da so pouk namenili branju. V oddelkih podaljšanega bivanja so starejši učenci brali mlajšim.

Na šoli je poleg bralnega maratona potekala tudi tržnica knjig, in sicer med glavnim odmorom v naši knjižnjici. Knjige je v menjavo prineslo kar 78 učencev 1. in 2. triletja ter le dva 2 učenca 3. triletja. Nabralo se je ogromno število knjig, ki so jih učenci po menjavi zadovoljno odnesli na svoje domove.

Naja Kokot, 9. b