Tudi v  šolskem letu 2022/23 smo se učenci 1. a pridružili projektu Eko paket v okviru Eko šole. Že od začetka šolskega leta smo veliko časa namenili ustreznemu ločevanju odpadkov v učilnici, kjer imamo štiri zabojnike: papir, embalaža, biološki odpadki in ostalo. S pomočjo PPT predstavitve v okviru projekta smo se pogovorili o tem, kako nastane embalaža, za kaj se uporablja in kako jo je moč ponovno uporabiti. Odločili smo se, da iz embalaže sokov in mleka ustvarimo Eko vasico. Najprej smo embalažo izstrigli v obliki hišic in vrtička, hišice porisali, vrtičke pa okrasili z različnimi vrtnimi ograjami. Nato smo v predel vrtička posejali krešo. Pridno smo zalivali in vrtički so začeli rasti. Otroci so pri dejavnostih neizmerno uživali in z navdušenjem opazovali rast kreše, naša vasica pred učilnico pa je privabila tudi nemalo naključnih obiskovalcev.:-)