STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE

OŠ Brinje se tudi v tem šolskem letu pridružuje vseslovenskemu okoljsko–humanitarnemu projektu Jaz, ti, mi za Slovenijo – STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE.

KAKO?

Učenci v šolo prinašajo odpadne plastenke PET. Odlagali jih bomo v rumen zabojnik, ki se  nahaja v šolskem atriju. Lahko jih prinesejo tudi v zabojnik v šolski knjižnici.

KDAJ?

Od 22. 3. 2018 – 22. 4. 2018

ZAKAJ?

Zbrana sredstva akcije bodo namenjena v humanitarne namene. Nakup ultrazvočne naprave srca za novorojenčke v Splošni bolnišnici Murska Sobota.

Ustanova, ki bo zbrala največ odpadnih plastenk PET na otroka, bo prejela lepo nagrado. Tudi mi smo se pridružili projektu, zato vabljeni k sodelovanju, da skupaj zberemo čim več odpadnih plastenk PET – tako za pomoč novorojenčkom kot za osvojitev praktične nagrade.

OPOZORILO!

Zbiramo LE odpadne PLASTENKE PIJAČ in MLEČNIH IZDELKOV. Plastenke naj bodo prazne (saj razni ostanki lahko otežijo njihovo predelavo) in stisnjene. Na njih naj ostane tudi pokrovček.