Pri matematiki smo se učili računati ploščine nekaterih večkotnikov. Zelo skeptični smo bili, če bomo to znanje kdaj v življenju zares potrebovali.

Ampak … Doletela nas je posebna ura. Z GoogleEarthom smo potovali po svetu, merili razdalje in računali ploščine nekaterih zanimivih večkotnikov, ki smo jih našli na poti.

Najprej smo se ustavili v ZDA, kjer smo ugotavljali, katera od držav je večkotnik in katera ni. Izračunali smo površino Kolorada in Utaha.

Nato smo poiskali Pentagon in izračunali njegov obseg ter ploščino.

Ustavili smo se celo v nakupovalnem središču v Palmanovi. Ste vedeli, da je jedro tega mesta v obliki pravilnega 9-kotnika? No, zlahka smo izračunali, kako velika je Palmanova.

Najhitrejši smo poiskali tudi našo šolo. Doslej se nikoli nismo vprašali, kako velika je. Pravzaprav se nam ni niti sanjalo, koliko kvadratnih metrov obsega. S Pomočjo GoogleEartha in znanja matematike smo jo razdelili na pravokotnike, izračunali njihove ploščine in izvedeli, v kako veliko šolo hodimo.