Spet je leto naokrog in tisti čas, ko se spominjamo našega največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna.

France Prešeren se je rodil 3. decembra 1800 v Vrbi na Gorenjskem. Bil je otrok matere Mine in očeta Šimna.

Tako se je začela prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku na šoli Polica.

Z igranjem na violino nam je ušesa pobožala Zalka, pesem Toneta Pavčka Branje je deklamirala Nina.

Voditelja prireditve Jaša in Lan sta nam predstavila nekaj zanimivosti iz pesnikovega življenja in ga primerjala s svojim. Razmišljala sta, kako bi bilo, če bi ju brati in pisati učili mami, če bi morala med osnovno šolo živeti stran od staršev in če bi še vedno obstajala Zlata knjiga, kamor bi vpisovali same odlične in pridne učence.

Učenci 2. in 3. razreda so nam s senčnimi lutkami predstavili igrico Pod medvedovim dežnikom malo drugače, pevski zbor pa je pod vodstvom učiteljice Tee Bratovčak zapel slovensko himno in Tri race, tri pure, tri bele gosi.