»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.
Zato smo tudi letos v sklopu dneva dejavnosti obiskali Mestno knjižnico Grosuplje, kjer nam je knjižničarka ga. Tanja Zavašnik pripravila nekaj zanimivih dejavnosti v povezavi s knjigo. Obisk knjižnice je vključeval še predstavitev avtorja in knjige, ki so jo učenci prejeli v dar.

Za v projekt vključene sedmošolce je bila za leto 2022/2023 izbrana knjiga Boštjana Gorenca – Pižame: Reformatorji v stripu.
Po povratku iz Mestne knjižnice Grosuplje smo v šoli učencem pripravili dejavnosti, ki so vključevale socialne igre in zabavne naloge v povezavi s knjigo. Poleg tega smo učencem predstavili delovanje programa Cobiss ter uporabo platforme sBiblos. Platforma sBiblos omogoča učencem izposojo in branje e-knjig.

Ob koncu dne si je vsak učenec izposodil eno e-knjigo.

Učenci so dejavnosti lepo sprejeli ter v njih aktivno sodelovali.