Včeraj, 5. 6. 2024, so v Slovenski Bistrici trije učenci uspešno zastopali našo šolo na državnem finalnem tekmovanju v atletiki.

Najuspešnejša je bila po pričakovanjih Živa Remic iz 9.d, ki je suvereno zmagala v teku na 1000m z rezultatom 2:53,16 in samo za sekundo in 5 stotink zgrešila rekord šolskih prvenstev.

V zgoščeni konkurenci sta se odlično odrezala tudi Tilen Gruden iz 9.b v skoku v višino s preskočenimi 174 cm in 8. mestom ter Grega Božič iz 8.a v teku na 300m z rezultatom 38,74 sekunde in osvojenim 11. mestom. Tilen je za svojim rezultatom iz področnih kvalifikacij zaostal le 1 cm, Grega pa je osebni rekord izboljšal za 12 stotink sekunde.

Vsem trem iskrene čestitke!

Na fotografiji naši zmagovalki zlato kolajno podeljuje učitelj športne vzgoje Marko Potokar.