V soboto, 10.3. 2018, je na naši šoli potekal finale FIRST LEGO League (FLL)  regije Adria in Odprto državno prvenstvo FLL Slovenije. Srečalo se 26 najboljših ekip iz Slovenije, Srbije, Hrvaške in Makedonije. Med njimi je bila tudi naša ekipa, tokrat z imenom 10 kapljic. Ekipe so se na tekmovanju pomerile v štirih panogah. V robotski tekmi so s svojimi roboti na poligonu poizkušale doseči čim boljši rezultat, na robotskem intervjuju so sodnikom podrobno predstavile svoje znanje konstruktorstva in programiranja. Na projektnem delu so sodnikom predstavile svoje projekte na temo vode. Ocenjevalcem vrednot pa so prek pogovora in »team-bulding« igre pokazali, kako se kot skupina lotevajo reševanja problemov.

Naša ekipa je dosegla skupno 4. mesto, kar je najboljši rezultat v zgodovini FLL ekip naše šole. Še bolj kot sam rezultat pa nam je pomembno to, da smo pri FLL-ju spoznali veliko novih prijateljev, pridobili veliko izkušenj in spoznali, da se lahko delo, raziskovanje in ustvarjalnost prepletajo z ZABAVO.

Čestitke vsem članom ekipe!

Več o delu ekipe 10 kapljic najdete na:

In še posnetek otvoritve finala (avtor: Brane Petrovič):