Kultura je nekaj lepega, nekaj, na kar moramo biti ponosni in to tudi ohranjati. S kulturo povezujemo tudi naš kulturni praznik – Prešernov dan, ki ga praznujemo 8. februarja. Na Podružnični OŠ Polica smo razpisali literarni natečaj POLIŠKE RIMARIJE. Vsak izmed učencev se je lahko izkazal z napisano pesmijo. Vsebina pesmi ni bila določena. Ob obeležitvi letošnjega kulturnega praznika so v sredo, 7. 2. 2024, spregovorili naši učenci s čudovitimi izbranimi pesmimi, ki so jih napisali v sklopu natečaja POLIŠKE RIMARIJE. Še posebej nas je navdušil naš povabljen gost Janez Porenta. Je poklicni novinar, animator, karikaturist, papagaj etc obenem, piše otroško poezijo, stavi na humor, dramatične zasuke in neposrednost. Delo z otroki je njegova strast. Na zelo zanimiv način je predstavil nekaj svojih pesmi. Krasno doživetje za vse nas, tako zanimivega papagajanja še nismo doživeli. Na spodnji povezavi si lahko ogledate nekaj izbranih pesmi v sklopu natečaja.

Poliške rimarije

Tudi naša učiteljica Ksenija Kovačec Marin zelo rada piše pesmi. Ustvarjalnost je odsev njene duše. Dve pesmi sta nastali ob bližajočem se kulturnem prazniku. Preberete si ju lahko na sledeči povezavi: Pesmi