Povezali smo znanje o zdravi prehrani pri NIT, tehtanje pri MAT in oblikovanje pri LUM in si sami pripravili čudovito malico.

Najbolj prizadevni so prišli že pred poukom in napisali na tablo recept ter pripravili pripomočke za delo po skupinah. Zares pa se je začelo prvo šolsko uro – tehtali smo sestavine, zgnetli testo in ga dali počivat. Nato smo prepisali recept, oblikovali vsak svojo kajzerico in jih odnesli v kuhinjo, kjer so jih prijazne kuharice spekle.

Tokrat smo res težko pričakovali malico – bodo kajzerice uspele, kdaj bodo pečene, že kaj diši? Kmalu nas je razveselil pogled na poln pekač naših izdelkov. Malica še nikoli ni bila tako dobra – sveže pečene kajzerice, sir, paprika, sadni sok in pomaranče. Hvala kuharicam za sestavine in prijazno pomoč!

Če jih želite poskusiti tudi vi, pregovorite otroke, da vam jih spečejo :)