Tudi v tem šolskem letu smo se na naši šoli pridružili vseslovenski akciji Teden pisanja z roko. Teden pisanja z roko je potekal med 23. in 27. januarjem 2023. Njegova nosilna tema je bila Mislim tiho, pišem počasi in je v ospredje postavila počasnost in umirjenost, ki sta zelo potrebni za pisanje.

Akcijo organizira Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo. Vsako leto Teden pisanja z roko s svojimi rokopisi podprejo različni ambasadorji. Letos so bili to Rok Terkaj, Aksinja Kermauner, Dejan Živković, Stanka Dešnik in Nataša Moršič.

Z akcijo želimo učence ozaveščati o pomenu ohranjanja pisanja z roko, spodbujati njihovo ustvarjalnost in inovativnost. Ko pišemo z roko namreč stimuliramo možgane, pisanje pa povzroči, da se bolj osredotočamo na vsebino. Pisanje naj bi sproščalo telo in živce ter nas pomirjalo. Pisanje z roko nam pomaga pri učenju, saj si stvari lažje zapomnimo. Besedilo napisano z roko pa je bolj osebno.

Naša pisava je unikatna, tako kot mi, zato – piši z roko!

Nekaj naših ustvarjanj si lahko ogledate v fotogaleriji…